Uzun Metraj Film Yarışması

Thomas Arslan
Yönetmen, Senaryo Yazarı, Jüri Başkanı

> Thomas Arslan

Thomas Arslan 1962 yılında Braunschweig’da doğdu. 1963 – 1967 yılları arasında Essen’de yaşayan Arslan, ilkokulu Ankara’da okudu. 1971’de yeniden Essen’e döndü. Münih’te iki sömestr Alman Dili ve Edebiyatı okuduktan sonra 1986’da Berlin’de Sinema ve Televizyon Akademisi’nde öğrenimine devam etti.  Senaryo yazarı ve yönetmen olan Arslan, 2007’den bu yana Berlin Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Anlatı Sineması Bölümü’nde ders vermektedir.

Ayça Damgaci
Oyuncu

> Ayça Damgaci

Ayça Damgacı İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Dramaturgi ve Tiyatro Eleştirmenliği mezunu. 1998-2011 yılları arasında Tiyatro Oyunevi’nde birçok oyunda rol aldı ve yardımcı yönetmenlik yaptı. Ulusal ve uluslararası birçok ödül alan Gitmek: Benim Marlon ve Brandom filminin oyuncusu ve ortak senaryo yazarı. Oyunculuğun yanısıra Göçebe Şarkılar isimli müzik grubunun kurucusu ve vokalistidir.

Ruhi Sarı
Oyuncu

> Ruhi Sarı

Ruhi Sarı 1972 yılında Trabzon’da doğdu. Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan sanatçı, sanat hayatına Kartal Sanat Tiyatrosu'nda başladı ve Sadri Alışık tiyatrosunda iki sezon devam etti. 1995'te Tunç Başaran'ın Sen de Gitme Triyandafilis adlı filmiyle sinemaya geçti. Birçok TV dizilerinde de rol alan Ruhi Sarı, performanslarıyla birçok ulusal ve uluslararası festivallerde ödüllendirilmiştir.

Fatima Abdollahyan
Yönetmen, Editör

> Fatima Geza Abdollahyan

Fatima Geza Abdollahyan Frankfurt’ta doğdu. Lyon ve Münih’te Siyasi Bilimler okudu ve 2001 yılında Londra’da Westminster University’de Uluslararası İlişkiler alanında lisans yaptı. Aynı yıl Münih’te Sinema ve TV Yüksek Okulu’nda Belgesel Film ve TV yayıncılığı eğitimine başladı. 2009 yılında İran’da Tekvando filmi ile eğitimini tamamladı. Bavyera TV ve Radyo kurumunda redaktör olarak çalışmaktadır.

 

 

Murat Erşahin
Film Eleştirmeni

> Murat Erşahin

Murat Erşahin 1970’de İstanbul’da doğdu. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Birçok sanat dergilerinde ve internet sitesinde yazdı. Halen, on yıldan fazladır düzenli olarak yazdığı, aylık Sinema dergisinde yer alıyor. Kurucularından olduğu sinemamuzik.com’da editörlük ve yazarlık işini sürdürüyor. Adam Mutsuz ve Orta Yaşlıydı adlı öykü kitabı, 2008’de yayımlandı.

Barbara Auer
Oyuncu

> Barbara Auer

Barbara Auer Konstanz am Bodensee’de doğdu. 1978 - 1981 yılları arasında Hamburg’da Müzik ve Sahne Sanatları Yüksek Okulu’nda eğitim aldı. Ardından Viyana’da ve Almanya’nın çeşitli tiyatrolarında sahne aldı. 1982 yılında Alexander Kluge yönetiminde sinemaya adım attı. Barbara Auer sinema ve televizyon filmlerindeki olağanüstü oyunculuk performansıyla birçok ulusal ve uluslararası ödüllere layık görülmüştür.

Titus Kreyenberg
Yapımcı

> Titus Kreyenberg

Titus Kreyenberg 1961 yılında Hamburg’da doğdu. TU-Berlin’de ve İngiltere’de University of Sussex’te Edebiyat ve Film eğitimi aldı. Londra’da Limehouse Television’de olduğu gibi Almanya’nın Bavaria, Nostro Film ve Constantin Film gibi Almanya’nın büyük yapım şirketlerinde yapımcı olarak çalıştı. 2004’te kendi yapım şirketi unafilm’i kurdu.