Kısa Film Seçici Kurul

Behiç Ak
Karikatürist, Yazar, Yönetmen

> Behiç Ak

1959’da Samsun’da dünyaya gelen Behiç Ak, Yıldız Üniversitesi’nde Mimarlık eğitimi aldı. Çocuk kitapları ve karikatürleri bir çok ülkede yayımlandı. 1982 yılından bu yana karikatür çizen Behiç Ak’ın karikatürleri Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanıyor. Tiyatro oyunları İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda, Devlet Tiyatrolarında ve Türkiye’nin çeşitli illerinde sergilendi. 1994 yılında gerçekleştirdiği ve Türkiye Sineması’nın ustası Atıf Yılmaz’ın yapımcılığını üstlendiği Türk Sinemasında Sansürün Tarihi – Siyahperde adlı belgesel filmi aynı yılda Ankara Film Festivali’nde En İyi Belgesel Film ödülünü aldı.

Bennu Yıldırımlar
Oyuncu

> Bennu Yıldırımlar

Bennu Yıldırımlar, İstanbul’da doğdu. Erenköy Kız Lisesini 1985 yılında bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'ne girdi ve iki yıl Eski Yunan Dili ve Edebiyatı okudu. 1988 yılından beri İstanbul Şehir Tiyatroları'nda çalışan Bennu Yıldırımlar, tiyatro oyunculuğunun yanı sıra bir çok TV dizisi ve sinema filminde rol aldı.

Norbert Maass
Yapımcı, Gazeteci

> Norbert Maass

Norbert Maass Erlangen Friedrich Alexander Üniversitesi’nde Siyasi Bilimler ve Tarih, HFF Münih’te ise Yapımcılık ve Medya İktisatı okudu. Nürnberg’de Radio F’de Editör olarak görev aldı ve çeşitli, uluslararası film yapımlarında çalıştı. 1998 yılından bu yana çeşitli dağıtım ve yapım şirketlerinde uluslararası sinema hakları alanında çalışmaktadır.

Robert H. Schumann
Gazeteci, Sinemacılar

>Robert H. Schumann

1969 yılında dünyaya gelen Robert H. Schumann Erlangen Friedrich Alexander Üniversitesi’nde ve Paris E.S.P.C.I.’de Kimya okudu. 1999 yılından bu yana serbest kurgucu olarak çalışmaktadır. 2001 yılından bu yana ise serbest gazeteci, yönetmen ve Medienwerkstatt Franken’de redaksiyon’da görev almaktadır. Çektiği bir çok kısa ve belgesel film ile hem ulusal, hem uluslararsı festivallere katılmıştır.